Fotografia ślubna - kogo wybrać do tego zadania?

5
(4)

Dzień ślubu, to naprawdę niezapomniana chwila. Często chcemy, by zwyczajnie trwała ona wiecznie. Jednym z jego integralnych elementów jest moment, w którym profesjonalny fotograf zabiera nas na zdjęcia ślubne. Zanim jednak do tego dojdzie, musimy wybrać osobę, która zrobi to dobrze.

Jak sprawdzić, czy dany fotograf jest wart naszego zainteresowania?

1. Umowa.

Nie podejmujmy żadnej współpracy z fotografem, który nie oferuje jakiejkolwiek umowy. Bez niej, nie możemy ocenić efektów jego pracy. Jeśli jest to fotograf, który wciąż twierdzi, że „jakoś się dogadamy”, liczmy się z tym, że sesji nic nie wyjdzie.

2. Portfolio.

Dobry fotograf, powinien przedstawić nam swoje dokonania. Fotografia ślubna, to dość profesjonalna działalność. Dobry fotograf, nie powinien mieć więc problemów z udostępnieniem nam owoców swojej pracy. Przysłowie „po owocach ich poznacie” ma tu ogromne znaczenie…

3. Zakres usług.

Coraz częstszą popularnością cieszą się dodatkowe sesje „około ślubne”. Należą do nich rozmaite sesje narzeczeńskie, przygotowawcze, a nawet – poślubne. Teraz każdy potrafi wykonywać dobre sesje ślubne. Jednak im bardziej profesjonalny fotograf, tym lepiej poradzi on sobie również w przypadku innych sesji.

4. Podejście do Klienta.

Jesteś Klientem, a to oznacza, że trzeba Cię traktować jak pana? Nic z tych rzeczy! Profesjonalny fotograf potrafi wyznaczyć granice, poza którymi on sam będzie interweniował. Jeśli mamy do czynienia z dobrym fotografem, to podczas sesji nieco on nas „ustawi”.

5. Sposób bycia.

Być może to, jak fotograf podchodzi do życia codziennego nie ma zbyt dużego znaczenia ale… Jeśli spotkamy osobę, która „pracuje, bo musi”, to dalsza współpraca z nią nie ma sensu. Fotograf ślubny Kraków powinien cieszyć się z wykonywanej pracy. A to widać później na zdjęciach…

Strony powiązane tematycznie z artykułem:
Fotograf ślubny

Podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij na gwiazdkę i oceń go!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów 4

Nie ma jeszcze ocen! Bądź pierwszym oceniającym ten artykuł.